• Bugünün ihyasından yarının inşaasına..

 • Tanıtım

  Geleceğimizi Büyütüyoruz

  Bizler bu yola, daha sağlıklı bir nesil yetişmesi için çıktık. Günden güne kendimizi geliştirdik, basamak yükselttik. Ve 10. Yılımızı bitirmekteyiz. Hedefimiz “İslam” ışığında yol bulmak ve göstermek.
  Misyonumuz çocuklara İslam’ı sevdirerek öğretmektir. Öğretmenlerimizin oyunlarla okuttuğu Esma-ül Hüsna çocuklarımızın dilinde şarkı olarak mırıldanmakta. Dualarımız ve Surelerimiz çocuklar için birer tekerleme. Bizler İslami Eğitimi çocuklarımıza oyunlarla, hikâyelerle çocuk dilinde çocuklarımıza vermekteyiz. Kur’an-ı Kerim, Dualar, Sureler, Esma-ül Hüsna, Siyer ve tiyatrolarla anlatılan Adap ve Değerler Eğitimi çocuklarımızın aç olan taze beyinlerine sevgi ile sunulmakta.
  Sevgi ile çıktığımız bu yolda İslam ışığımız, Peygamber Efendimiz yol göstericimizdir. Bir gün ezan okunurken bir grup çocuk okunan ezanı hafife alıyor ve ezanla dalga geçiyordu. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) çocukların bu halini gördü. Çocukları yanına çağırdı. Okunan ezanla kimin dalga geçtiğini sordu. Çocuklar içlerinden birini gösterdi. Efendimiz (s.a.v.) o çocuğa döndü ve çocuğun sesinin ne kadar güzel olduğunu söyledi ve ardından çocuğa ezan okumasını buyurdu. Çocuk, ezan okumasını bilmiyordu, mahcup oldu, utandı. Efendimiz (s.a.v.) çocuğa tebessüm etti, önce kendisi ezan okudu ve sonra çocuğa dönerek: “Hadi, tekrar et!” buyurdu. Çocuk duyduğu kadarıyla ezan okudu. Bunun üzerine ise Peygamber Efendimiz(s.a.v.) çocuğa bir kese para verdi. Kendisinin cezalandırılacağını bekleyen çocuk, mükâfatla karşılaşmanın şokunu üzerinden atmadan, Efendimiz o mübarek elini çocuğun alnına koydu ve saçlarını okşadı. Sonra elini çocuğun göğsüne getirdi ve ona “Allah seni mübarek kılsın, Allah sana bereket yağdırsın” diyerek dua etti. Bizler Peygamber Efendimizin çocuklara verdiği değer ve terbiye usulünden yola çıkarak eğitim metodumuzu belirliyoruz.
  Öğretmenlerimiz Çocuk Gelişimi Eğitimi almış ve eğitimin su gibi ihtiyaç olduğunu düşünerek kedilerini geliştirmeye devam etmektedirler. Çocuklarımızla yaş gruplarına göre Okul Öncesi Eğitim Setleri işlenmektedir. Çocuklarımızın yaş gruplarına göre gelişim evrelerini tamamlamaları; psikoloğumuz tarafından testlerle, gözlemle, karşılıklı diyaloglarla takip altında tutulmaktadır. Eksik görülen yerler olursa öğretmenlerimiz gözlemlenen eksiği tamamlamayı hedef ediniyorlar. Velilerimiz çocuklarla ilgili problemlerini psikoloğumuzla ayarladığımız randevuda birebir görüşerek çözüm üretmeye çalışıyorlar.
  Motor gelişimlerini destekleyen oyunlar…, bilişsel gelişimini destekleyici kavram çalışmaları…, dil gelişimini destekleyici hikayeler…, psikomotor gelişimini destekleyici faaliyetler…., sosyal-duygusal gelişimini destekleyici grup çalışmaları…. ve gelişimlerini tamamlarına destek veren oyuncak çeşitleri. Okul Öncesi Eğitim kurumlarında verilmesi gerekli olan tüm eğitimler okulumuzda verilmektedir.
  Çocukların asli görevleri vardır: OYUN OYNAMAK. Bizler bu görevlerini verimli hale getirmek için çabalıyoruz. Eğitimlerimizi oyun iledaha verimli hale getirerek çocuklarımıza sunmaktayız.

 • Vuslat Çocuk Kulübü

  Bizler bu yola, daha sağlıklı bir nesil yetişmesi için çıktık. Günden güne kendimizi geliştirdik, basamak yükselttik. Ve 10. Yılımızı bitirmekteyiz. Hedefimiz “İslam” ışığında yol bulmak ve göstermek.

 • Ocak 2018
  Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
  « Haz    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031